برق ساختمان

برق ساختمان

زمینه: صنعت

معرفی رشته: رشته برق نیز مانند بسیاری از رشته‌های زمینه صنعت بر مفاهیم فیزیکی و اصول ریاضیات استوار است و هر چه هنرجویان بهتر این مفاهیم را درک کنند، می‌توانند موفقیت بیشتری کسب نمایند. هنرجوی برق باید ذهنی خلاق و تحلیل‌گر داشته باشد. همچنین به کار با وسایل برقی علاقه داشته باشد چون گاهی اوقات هنرجویانی وارد این رشته می شوند که در ریاضی و علوم قوی هستند ولی در کارهای عملی ضعیف‌اند.
رشته برق ساختمان هم یکی از گرایش‌های رشته برق می‌باشد. در این رشته هنرجویان به صورت تخصصی در زمینه سیستم روشنایی و برق ساختمان به صورت کامل و همچنین موارد تکمیلی برق ساختمان اعم از: آیفون تصویری، سیستم اعلام حریق، دزدگیر، دوربین‌های مداربسته اماکن، درب اتوماتیک، برق اضطراری و راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز و تکفاز آشنا می‌شوند.

سطح آموزشی مهارت‌ها: نوع مهارت‌های فنی که هنرجویان در طول دوره آموزش می بینند:

۱- نقشه کشی مقدماتی  ونقشه خوانی برق ساخنمان وصنعتی

۲- فلزکاری 

۳- لحیم کاری وشناخت وکاربرد انواع ابزار

۴- سیم کشی ساختمان  و نصب سیستمهای امنیتی ودوربین مداربسته ودرب برقی

۵-تابلوسازی( ساخت تابلوهای کنتور و تابلو توزیع و تابلو فرمان و…..)

آینده تحصیلی و شغلی: هنرجویان این رشته پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانند در نیروگاه‌ها، استخدام شوند و یا در امر سیم کشی ساختمان‌ها یا به عنوان نصاب سیستم‌های حفاظتی و کنترلی فعالیت نمایند.
همچنین در صورت تمایل به ادامه تحصیل، هنرجویان فارغ التحصیل این رشته می‌توانند در یکی از گرایش‌های رشته مهندسی برق در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به ادامه تحصیل بپردازند.

کارگاه برق ساختمان معتمدی

برق ساختمان
برق ساختمان

هنرستان کاردانش معتمدی

آدرس: اصفهان، خيابان جی، چهار راه اريسون، خيابان توحيد، جنب بانک ملی، خيابان مهر

تلفن: ۳۵۲۲۰۰۱۱-۰۳۱

ایمیل: info@motamedi24.ir

شبکه‌های اجتماعی

کانال آپارات معتمدی Telegram free icon  صفحه اینستاگرام معتمدی

طراحی و توسعه توسط رشته کامپیوتر کاردانش معتمدی