تعمیر لوازم خانگی برقی

تعمیر لوازم خانگی برقی

زمينه: صنعت
معرفی رشته: تعمیر لوازم خانگی برقی به عنوان یک ضرورت در جوامع امروزی به منظور صرفه جویی در منابع اقتصادی خانواده و جامعه نقش بسزایی دارد، با تعمیر لوازم خانگی می توان سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری کرد. در ضمن با توجه به محدودیت در مواد اولیه کشور، صرفه جویی در صنعت لوازم خانگی در رشد اقتصادی کشور نقش بسزایی خواهد شد. لذا در راستای نیاز امروز جامعه جهت خود اتکایی رشته تعمیر لوازم برقی ارائه شده است که هنرجویان پس از طی آن می توانند از عهده تشخیص عیب، مونتاژ و آزمایش لوازم خانگی برقی، حرارتی و گردنده برآیند.
سطح آموزشی مهارت‌ها: هنرجویان در این رشته علاوه بر گذراندن دروس عمومی و اختیاری در استاندارد مهارت شغلی را در طول دوره تحصیلی خود خواهند گذراند. این استانداردها و توانایی عبارتند از ١ – استاندارد تعمیرکار لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده درجه ۲: هنرجوی این رشته پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم، می تواند از عهده تشخیص عیدی باز کردن ، رفع عیب مونتاژ و آزمایش لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده پراید . ۲- استاندارد تعمیرکار لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده درجه ۱: هنرجوی این رشته پس از گذراندن این مهارت علاوه
برداشتن توانایی های تعمیرکار لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده درجه ۲، می تواند از عهده تشخیص عیب، باز کردن، تهیه نقشه مونتاژ ،رفع عیب، مونتاژ و آزمایش لوازم برقی حرارتی و گردنده شامل آبگرمکن برقی، رادیاتور برقی جاروبرقی، هود، پنکه سقفی، کولر دستی، کولر آبی، ماکروفر، لباسشویی سطلی، لباسشویی دوقلو لباسشویی
اتوماتیک، خشک کن و ظرفشویی برآید . هنرجویان این رشته پس از گذراندن دوره متوسطه می توانند در رشته های تعمیر ماشین های الکتریکی ، برق صنعتی و سایر رشته های مرتبط در مقطع کاردانی در دانشگاه های فنی و حرفه ای ، جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی ادامه تحصيل دهند. همچنین با سه ساله شدن دوره تحصیلی هنرستانها، هنرجویان می توانند در مقطع کارشناسی در رشته های مرتبط ادامه تحصيل دهند.
آینده تحصیلی و شغلی: هنرجویان این رشته پس از گذراندن استانداردهای این رشته و کسب مهارت لازم می توانند با حداقل سرمایه یک کارگاه کوچک در این زمینه زمینه خود اشتغالی با کارآفرینی خود را فراهم کنند. همچنین با عقد قرارداد با شرکت های خصوصی و دولتی در زمینه نصيه و خدمات پس از فروش محصولات لوازم خانگی مشغول به کار شوند. یا به عنوان اپراتور کنترل کیفی و کارگر ماهر رفع عیب در خطوط تولید لوازم خانگی به کار گرفته شوند.

کارگاه تعمیر لوازم خانگی برقی معتمدی

تعمیر لوازم خانگی برقی
تعمیر لوازم برقی خانگی

هنرستان کاردانش معتمدی

آدرس: اصفهان، خيابان جی، چهار راه اريسون، خيابان توحيد، جنب بانک ملی، خيابان مهر

تلفن: ۳۵۲۲۰۰۱۱-۰۳۱

ایمیل: info@motamedi24.ir

شبکه‌های اجتماعی

کانال آپارات معتمدی Telegram free icon  صفحه اینستاگرام معتمدی

طراحی و توسعه توسط رشته کامپیوتر کاردانش معتمدی