تعمیر موتور و برق خودرو

تعمیر موتور و برق خودرو

زمینه: صنعت

معرفی رشته: امروزه در اکثر جوامع پیشرفته و توسعه یافته نمی‌توان نیاز به خودرو به معنی عام آن را در زندگی شخصی و اجتماعی انسان‌ها نادیده گرفت. پیشرفت و درآمدزایی در عرصه خودروسازی از اوایل قرن، نظر همه را به خود جلب کرده به گونه‌ای که صنعت خودرو در برخی کشورها در ردیف اول صنایع آن‌ها قرار دارد.

هر کس عاشق تکنولوژی و به روز بودن باشد و کمی هم دست به آچار، عاشق این رشته هم می‌شود. یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌هایی که می‌توان برای ادامه تحصیل انتخاب کرد، مکانیک خودرو است که می‌توان آن را در شاخه کاردانش و فنی دنبال کرد. اگر عاشق خودرو بوده و از تعمیر کردن و کارهای دستی و فنی لذت می‌برید، این رشته می‌تواند برای شما مناسب باشد.

سطح آموزشی مهارت‌ها: هنرجویان در این رشته علاوه بر گذراندن دروس عمومی، استانداردهای مهارت شغلی را گذرانده و در انتهای هر استاندارد به توانایی‌های زیر دست می‌یابند:

۱- آشنایی و کسب مهارت در زمینه تعمیر اتومبیل‌های سواری بنزینی درجه ۲

۲- سرویس و نگهداری خودرو، تنظیم کار موتور درجه ۲

۳- خدمات پس از فروش خودروهای سبک، تعمیرکار برق خودرو درجه ۲

۴- تعمیرکار اتومبیل‌های گازسوز (در گرایش‌های مختلف)

تربیت نیروی متخصص به عهده سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش و در مقاطع بالاتر به عهده آموزش عالی و دانشکده‌های فنی است؛ نقطه شروع تحصیل دانش‌آموزان از ورود به هنرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای است.

این رشته از گروه مکانیک است. رشته‌های مرتبط با مکانیک خودرو در شاخه کاردانش عبارت‌اند از:

۱ـ خدمات فنی خودرو

۲ـ خدمات پس از فروش خودروهای سبک

۳- تعمیر موتور خودرو

۴ـ تعمیر موتور و برق خودرو

۵- تعمیر خودروهای تجاری

آینده تحصیلی و شغلی: هنرجویان بعد از فراغت از تحصیل می‌توانند در مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی، دانشگاه آزاد و دانشگاه فنی و حرفه‌ای و یا در مقاطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های دولتی و در رشته و گرایش‌های (مکانیک خودرو، مکانیک جامدات و مکانیک سیالات) ادامه تحصیل دهند.

تولید نزدیک به یک میلیون خودرو در سال در داخل کشور و ارتباط مستقیم این صنعت با بیش از ۱۰۰ شغل تولیدی و ۲۰ شغل تعمیراتی بیانگر اهمیت و جایگاه این صنعت می‌باشد، لذا به نظر می‌رسد امکان اشتغال در شاخه‌های مختلف این رشته برای افرادی که دارای تحصیلات علمی و تخصصی باشند، در حد بالایی وجود دارد.

دانش‌آموختگان این رشته در صورت کسب مهارت‌های لازم در دوران تحصیل با توجه به وجود کارخانجات تولیدکننده خودرو و قطعه‌ساز و تعداد و تنوع نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش و همچنین تلاش مسئولین کشوری در جهت خودکفایی به صورت تعمیرکار برق خودرو و مکانیک خودرو آینده شغلی مطمئنی خواهند داشت.

مزیت ویژه تحصیل در این رشته فراگیری نکاتی است که فرد در رفع نیازهای شخصی خود در خصوص تعمیر و نگهداری خودرو با آن روبه‌رو می‌باشد، می‌توان در مواقع ضروری بهره بگیرد.

تعمیر موتور و برق خودرو یکی از محبوب‌ترین رشته‌های کاردانش است.

کارگاه تعمیر موتور و برق خودرو معتمدی

تعمیر موتور و برق خودرو
تعمیر موتور و برق خودرو
تعمیر موتور و برق خودرو

هنرستان کاردانش معتمدی

آدرس: اصفهان، خيابان جی، چهار راه اريسون، خيابان توحيد، جنب بانک ملی، خيابان مهر

تلفن: ۳۵۲۲۰۰۱۱-۰۳۱

ایمیل: info@motamedi24.ir

شبکه‌های اجتماعی

کانال آپارات معتمدی Telegram free icon  صفحه اینستاگرام معتمدی

طراحی و توسعه توسط رشته کامپیوتر کاردانش معتمدی