ماشین‌های الکتریکی

ماشین‌های الکتریکی

زمینه: صنعت
معرفی رشته: رشته ماشین‌های الکتریکی شامل مباحث ساخت و تعمیر انواع ترانسفورماتورها، الکتروموتورهای ۳ فاز، تکفاز، موتورهای DC و مولدهای کوچک است. تمام کشورهای صنعتی و نیمه صنعتی هم در زمینه تولید و هم در زمینه تعمیر و نگهداری نیاز به فارغ التحصیلان ماهر و به روز در این رشته دارد.

سطح آموزشی مهارت‌ها: هنرجویان در این رشته علاوه بر گذراندن دروس عمومی و اختیاری یک استاندارد مهارت شغلی را در طول دوره تحصیلی خود خواهند گذراند. این استاندارد و توانایی های آن عبارتند از:

۱- استاندارد تعمیر کار ماشین‌های الکتریکی درجه ۲: پس از گذراندن دوره‌های آموزشی هنرجوی این رشته می‌تواند از عهده سیم کشی و نصب تجهیزات مدارات الکتریکی پایه و وسایل حفاظتی، شناخت ترانسفورماتورها و سیم پیچی ترانسفورماتورهای تک فاز، شناخت موتورهای آسنکرون سه فاز و تعمیر و سیم پیچی آن‌ها، شناخت موتورهای تک فاز و سیم – پیچی آن‌ها – راه اندازی موتورهای آسنکرون سه فاز و تک فاز با کلیدهای دستی و شناخت قطعات الکترونیکی برآید.

آینده تحصیلی و شغلی: هنرجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این رشته پس از گذراندن دوره متوسطه می‌توانند در رشته های تعمیر ماشین‌های الکتریکی، برق صنعتی و سایر رشته‌های مرتبط در مقطع کاردانی در دانشگاه‌‌های فنی و حرفه‌ای، جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی ادامه تحصيل دهند. همچنین با سه ساله شدن دوره تحصیلی هنرستان‌ها، هنرجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی در رشته‌های مرتبط ادامه تحصیل دهند.

زمینه کاری و اشتغال این رشته بسیار گسترده و وسیع است. هنرجویان این رشته پس از گذراندن استانداردهای این رشته و کسب مهارت لازم می‌توانند با حداقل سرمایه یک کارگاه کوچک در رشته تحصیلی خود احداث نموده و زیر نظر نظام صنفی کشور، زمینه خود اشتغالی و کارآفرینی خود را فراهم نمایند. این کارگاه می‌تواند به صورت یک کارگاه تولیدی کوچک یا کارگاه تعمیری باشد. همچنین با عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی و دولتی در زمینه تعمیر و باز پیچی الکتروموتورهای ترانسفورماتورها و مولدهای کوچک مشغول به کار شوند. همچنین به عنوان اپراتور کنترل کیفی، کارگر ماهر، تکنسین متخصص و با کارگر فنی ماهر رفع عیب در خطوط تولید ماشین‌های الکتریکی به کار گرفته شوند. کارخانجات بزرگ کشورمان از جمله موتوژن، ایران ترانسفو، جمکو، شرکت مپنا، الكتروژن و … نیاز دانمی به کارگر ماهر این رشته دارند.

کارگاه ماشین‌های الکتریکی معتمدی

ماشین‌های الکتریکی
تابلوسازی برق صنعتی

هنرستان کاردانش معتمدی

آدرس: اصفهان، خيابان جی، چهار راه اريسون، خيابان توحيد، جنب بانک ملی، خيابان مهر

تلفن: ۳۵۲۲۰۰۱۱-۰۳۱

ایمیل: info@motamedi24.ir

شبکه‌های اجتماعی

کانال آپارات معتمدی Telegram free icon  صفحه اینستاگرام معتمدی

طراحی و توسعه توسط رشته کامپیوتر کاردانش معتمدی