نصب و سرویس آسانسور

نصب و سرویس آسانسور

زمينه: صنعت

معرفی رشته: با توجه به اینکه یکی از ابزارهای تکمیلی هر ساختمان آسانسور می‌باشد، بنابراین ضرورت وجود نصاب و تعمیر کار آسانسور مشخص می‌گردد. این صنعت به عنوان یکی از صنایع مهم حمل و نقل، لزوم ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای آموزش نیروی حال و آینده را به صورت غیر قابل تردید نمایان می‌سازد.

سطح آموزشی مهارت‌ها: هنرجویان ضمن گذراندن دروس عمومی با مهارت‌های تخصصی در این رشته آشنا می‌شوند؛ و علاوه بر دانش مورد نیاز باید از توانایی بدنی مناسبی برخوردار باشند. آشنایی با انواع آسانسورها و همچنین تسلط بر نقشه‌های مربوطه به همراه مهارت ارتباطی خوب از جمله مواردی است که در این رشته هنرجو به آن می‌تواند دست یابد.

به طور کلی دانش آموختگان در این رشته با مراحل زیر آشنا می شوند:

۱- نحوه اجرای آهن کشی و ریل گذاری داخل چاه آسانسور

۲-مرحله مکانیکال آسانسور شامل نصب درهای طبقات، استقرار موتور داخل موتورخانه، قراردادن کابین و قاب وزنه داخل چاه آسانسور به همراه نصب تمامی متعلقات مربوطه مرحله الکتریکال آسانسورشاعل سیم کشی داخل چاه آسانسور نصب تابلو سه فاز و تابلو فرمان ونصب تمامی متعلقات مربوطه.

۳- مرحله راه اندازی و تحویل آسانسور

شرایط و نحوه ادامه تحصیل: هنرجویان بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیلی کار و دانش امکان ادامه تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی را دارند. ایران دومین کشور بعد از انگلستان می‌باشد که رشته نصب و تعمیر آسانسور را دارا می‌باشد.

آینده تحصیلی و شغلی: با توجه به نیاز روز افزون به صنعت آسانسور، آینده شغلی این رشته اهمیت بیشتری پیدا کرده و افرادی که دانش به روز و تجربه و تخصص به همراه تعهد در کار را داشته باشند آینده شغلی بهتری را برای خود رقم می‌زنند. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در ابتدا جذب شرکت‌های آسانسوری معتبر شوند و پس از کسب مهارت‌ها و سوابق لازم جهت اخذ پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور اقدام نمایند.

کارگاه نصب و سرویس آسانسور معتمدی

هنرستان کاردانش معتمدی

آدرس: اصفهان، خيابان جی، چهار راه اريسون، خيابان توحيد، جنب بانک ملی، خيابان مهر

تلفن: ۳۵۲۲۰۰۱۱-۰۳۱

ایمیل: info@motamedi24.ir

شبکه‌های اجتماعی

کانال آپارات معتمدی Telegram free icon  صفحه اینستاگرام معتمدی

طراحی و توسعه توسط رشته کامپیوتر کاردانش معتمدی